Горішнє Залуччя
Церква Перенесення Мощів Св. Миколи 1868
Попередниця існуючої церкви походила з 1745 року. Розібрана у 1830 році. Існуючу сьогодні дерев'яну церкву в Горішньому Залуччі збудували в 1868 р. Інші дані свідчать, що церкву звели у 1830 р., перебудували у 1844 р., розширили і освятили у 1883 р. (або 1887 році, коли церкву перевезли до села з хутора Серафинець, в якому святиню часто підтоплювала ріка Черемош). Церква покрита бляхою у 1909 р. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Знаходиться з півдня від головної дороги, в центрі Горішнього Залуччя. Невисока, але чималої довжини і ширини хрещата в плані церква, яку завершують п'ять верхів. Під широким піддашшям, яке оточує церкву, з обидвох сторін до вівтаря прибудовані невеликі ризниці. Бічні входи до церкви - у бічних раменах нави. Після розбудови уздовж своєї осі бабинець став удвічі довшим.

Під опасанням стіни з фарбованих брусів зрубів, над опасанням традиційно для Прикарпаття оббиті бляхою з художньою чеканкою. Середхрестя нави завершує низький світловий восьмерик, вкритий наметовий верхом з ліхтарем і маківкою на вершині. Набагато менші восьмерики поставлені на гребенях дахів бабинця, бічних рамен і вівтаря.

Завершення аналогічно як над навою. На південь від церкви стоїть деревяна триярусна дзвіниця. Перший ярус квадратовий в плані, його стіни під пластиком, другий і третій - восьмибічні, під бляхою, третій ярус вкритий восьмибічним наметом з ліхтарем і маківкою.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Іконостас церкви.  Фото 26. 07. 2011, з www.pravoslavie.if.ua