Сможе
Церква Св. Арх. Михайла 1874
До заміни форми верху над навою.  Фото 15. 08. 2011
Ще одна збудована дерев'яна церква відомого на Бойківщині майстра Луки Снігура. Поставлена у 1874 році, хоча є ще одна дата - 1901 р. (можливо, тоді церкву відновили). До 1939 р. її покровителем була Фундація Станислава графа Скарбка зі Львова. Пам'ятка архітектури національного значення.

Церква стоїть недалеко траси Київ-Чоп, на схилі, біля цвинтаря. За конструкцією - тризрубна триверха. До південної стіни вівтаря прибудована ризниця, яку видовжили добудовою у західному напрямку. Бабинець має прибудований вузький і рівноширокий присінок, дах якого суміщений з піддашям, що оточує церкву.

У північній стіні нави збереглися бічні двері. Стіни до рівня даху святині вертикально шальовані дошками, вище - суцільно оббиті бляхою. Наву завершує четверик з двома заломами, на четверику - низький світловий восьмерик, накритий верхом з ліхтарем та маківкою. Над бабинцем та вівтарем перехід від четверика до восьмерика за допомогою трикутних парусів.

Верхи завершені аналогічно до нави. На північний-захід від церкви стоїть дерев'яна квадратова у плані двоярусна дзвіниця, перший ярус над піддашям оббитий бляхою, завершена восьмибічним верхом. Дзвіницю перенесли з поблизького с.Долинівка.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

1980-і роки(?).  Фото з www.about-ukraine.com
Вид у 1930-х рр. Фото з www.1ua.com.ua, Ігор Чудійович
1937 рік.  Акварель Антіна Вариводи з www.picasaweb.google.com/ myronmycio.
Церква на карті.  Змінили верх над навою.  Фото 2010-і роки з www.facebook.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор