Стримба
Церква Св. Миколи 1908
Церква на карті.   Фото 14.11.2013, Володимир Дідик.
Датування діючої деревяної церкви в селі розходяться у часі: є версія про 1840-й рік, про 1908-1910 рр., а також про 1924 - й рік. Згідно деяких даних, церкву звів відомий майстер Василь Турчиняк протягом 1908-1910-х рр. Отже, дата "1840" могла відноситися до будівництва попередньої деревяної церкви, а "1924" є датою ремонту будівлі після знищень з першої світової війни. Попередній іконостас також виготовив Василь Турчиняк у період з 1910 по 1934 рр. (зараз в церкві сучасний іконостас). Церква у користуванні громади УГКЦ.

Стара церква в Стримбі знаходиться на терасі схилу, з заходу від головної дороги. Через особливі умови розташування колись будівничі орієнтували її вівтар на південь. Тризрубна одноверха, в якій нава не квадратова в плані, як завжди, а прямокутна. До неї з півночі прилягає вужчий квадратовий бабинець, а з півдня - такий же вівтар, до якого з заходу прибудована ризниця. Бічний вхід до церкви зі сходу до нави.

Під опасанням стіни з відкритого зрубу, над опасанням оббиті бляхою. Четверик нави з одним заломом завершує світловий восьмерик, вкритий восьмибічним верхом з ліхтарем і маківкою на вершині. Мальнька деревяна триярусна дзвіничка вкрита чотирисхилим дахом розташована з півдня від церкви. Цікавим є мистецьки різьблений третій ярус дзвінички.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор