Голинь
Церква Покрови Пр. Богородиці 1886
Церква на карті.   Фото 10. 08. 2014, Ігор Пунда.
Голинська церква згадується в документі ще з кінця XIV ст. Наступна згадка про місцеву церкву під титулом Покрови датована 1680 роком. На початку XVIII ст. в Голині постала наступна церква з дерева, яка в другій половині цього ж століття згоріла. Вже за два роки після пожежі збудували нову дерев'яну церкву.

Замість неї у 1886 році зведена дерев'яна церква, яка збереглася до наших днів. Була парафіяльною. Деяких час стояла зачиненою в радянський період. Після відновлення на початку 1990-х років зовнішній вигляд церкви суттєво не змінився. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні православної громади.

Розташована посеред південної частині села, недалеко на південь від траси, на пагорбі в оточенні дерев. Хрещата в плані, одноверха. Особливістю церкви можна назвати те, що бічні рамена нави гранчасті в плані, а вівтар - наближений до квадрату, адже до нього зі сходу прилягає рівноширока захристія.

Також вівдсутність прибудованого до бабинця присінку. На північний захід від церкви збереглися дві дерев’яні дзвіниці. Біля церкви розташовані пам’ятні хрести і фігури (одна з яких поставлена у 1992 р. у пам’ять про відкриття церкви).

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Калуський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Краєвид з церквою у 1917 році.  Фото з www.forum.kalush.info
Іконостас церкви.  Фото 2012 року, автор Gіulio Loda з www.panoramio.com
Ймовірно, церква з с. Голинь в середині 1910-х років.  Фото з www.ebay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор