Старий Кривин
Церква Воскресіння Господнього 1763
Церква на карті.   Фото 18. 09. 2015, Сергій Трохимець.
Збережена церква в цьому великому селі постала у 1763 році. Цьому посприяв власник села, князь Антоній-Варнава Яблоновський. В другій половині ХІХ ст. біля церкви була дерев'яна дзвіниця. Церква була центром парафії.

Велика і довга тризрубна триверха церква стоїть в центрі Старого Кривина, при головній дорозі, на узвишші, біля забудови. Крім відсутності прибудованої до бабинця вежі-дзвіниці, дана церква має деякі особливості, а саме: простір під стрімким піддашшям закритий дерев"яними стінами з вікнами (до цього була відкрита галерея), три верхи церкви завершують широкі ліхтарі з чималими маківками, ризниці з півдня і півночі вівтаря мають надбудовані верхні яруси.

Бабинець церкви розбудований уздовж осі більш ніж удвічі у порівнянні з оригіналом. До святині ведуть принаймі два входи: з заходу і з півдня. Окремо стояча дерев"яна дзвіниця не збереглася(?).

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1893. Т. 3.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Голики
Колом'є
Старий Кривин
Цвітоха

Славутський
район
___

Хмельницька
область
___

Вид з південного сходу.  Фото 18. 09. 2015, Сергій Трохимець.
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вигляд церкви у 1941 році.  Фото з www.e-bay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................