Зелений Гай
Церква Вознесення Господнього 1903
Церква на карті.   Фото 21.04.2008.
Найперша згадка про місцеву церкву датована 1578 роком. У 1678 році парафія отримала ерекційний акт. У 1903-1904 рр. коштом громади і дідича села Михайла Малецького на місці попередньої церкви збудували за проектом архітекта Василя Нагірного існуючу дерев`яну церкву. З 1962 по 1989 рр. стояла зачиненою. Деякий час використовувалася на сільський краєзнавчий музей. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Розташована посеред села, на підвищенні. Хрещата в плані, на бетонному фундаменті, одноверха. Складається з гранчастого вівтаря, до якого з півночі і півдня прибудовані ризниці, прямокутних бічних рамен нави і бабинця. Церква оточена піддашшям, які опираються на профільовані випусти вінців зрубів. Стіни будівлі шальовані вертикально дошками і лиштвами фарбовані на зелено (по аналогії з назвою села). Ліхтар з маківкою вінчає шоломову баню, яка вкриває світловий восьмерик середхрестя нави.

Подібні ліхтарі з маківками вінчають гребені багатосхилого даху вівтаря і двосхилих дахів бабинця і бічних рамен нави. В інтер'єрі іконостас початку XX ст. На захід від церкви знаходиться деревяна квадратова в плані одноярусна дзвіниця, на пірамідальному даху якої поставлений восьмерик, вкритий банею з ліхтарем і маківкою. В кінці 2000-х рр. церкву зовні планували ремонтувати (до того останній ремонт зовні був у 1999 р.).

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор