Фрага
Церква Перенесення Мощів Св. Миколи 1933
Церква на карті.   Фото 8. 07. 2016, Андрій Сенько.
Вперше місцева церква згадується в документі з 1573 р., де названий і місцевий парох о. Іван. За переказами найдавніша церква стояла на горі "Скала", де пізніше розташовувався католицький монастир отців бернардинців. У цій церкві була чудотворна ікона Пр. Богородиці, забрана пізніше в бернардинський монастир. За переказми, церква згоріла 1648-1650 рр., але чудотворний образ зберігся.

Згодом на місці спаленої церкви було збудовано церквицю-каплицю. Її з наказу дідича Станіслава Яблоновського, розібрано у 1706 р. Наступна деревяна церква була збудована у 1732 р. за пароха о. Івана Ступницького. У 1933 р. стараннями о. Василя Телішевського та провізора Іллі Варварчина зведено нову дерев'яну церкву. Проект її виконав рогатинський повітовий архітектор Роман Грицай. Майстрами були Еміліан Комар, Сень Коваль і Микола Гринишин з Ціневи. Після отримання дозволу з Ординаріату у Львові у липні розібрано стору церкву.

Наріжний камінь освячено 19 серпня 1933 р., а вже у листопаді майстри завершили покриття бляхою куполів нової будівлі. Після Великодніх свят 1934 р. церкву розмальовано. Благословення завершеної церкви відбулося 12 липня 1934 року. У 1941-1943 рр. поруч з церквою збудовано нову деревяну дзвіницю. Справа від входу в церкву розміщена дошка о. Августину Діткуну, ЧСВВ, який помер тут 18 травня 1995 року. Церква в користуванні громади УГКЦ.

В першій половині 2010-х років восьмерики оббили фальшбрусом, покриття верхів і маківок замінили металізованою бляхою.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Храми Рогатинщини". Львів-2004. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рогатинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас.   Фото з www.pilgrimage.org.ua.
Проект церкви.   Фото з www.info-library.com.ua.
Давніший вигляд.  Фото 26. 06. 2012.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор