Чортовець
Церква Перенесення Мощей Св. Миколи 1906
Вперше церква в цьому селі згадана в XVII ст., а вже на початку XVIII ст. тут існували дві церкви. В другій половині XVIII ст. в Чортовці збудували нову дерев'яну церкву св. Миколи, яка простояла всього декілька років. У 1793 році замість неї постала церква також з дерева. Її перенесли з гори "Ладівка" на місце теперішньої церкви. У 1906 році за проектом архітекта Василя Нагірного на горі "Замчище" протягом двох років зведена існуюча сьогодні дерев'яна церква.

Була парафіяльною. В радянський період громада не дозволила закрити святиню. Церква ремонтована перед 1991 роком. У 2012 році розпочали реставрувати інтер'єр церкви. Сьогодні в користуванні Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Миколаївська церква в Чортовці розташована на захід від центру цього села, на північ від головної дороги, на пологому схилі в оточенні дерев. Чимала хрещата в плані п'ятиверха церква чомусь вівтарем орієнтована до південного сходу. До обидвох сторін вівтаря прибудовані ризниці. Бабинець став довшим за рахунок розбудови в західному напрямку.

Стіни над опасанням по останньому ремонті в 2011 році оббили профнастилом, верхи - булатом, а стіни восьмериків особливо прикрасили різною бляхою. Під опасанням стіни збережені в оригіналі, так само, як і двоє дерев'яних вхідних дверей. Зі сходу від церкви збереглася мурована дзвіниця. На прицерковній території ще можна побачити старі кам'яні хрести, а також новий гранітний пам'ятник о. Степану Мойсею (1963-2009).

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городенківський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас.  Фото з www.kolomija.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор