Велика Клецька
Церква Св. Дмитра 1906
Церква на карті.   Фото 2006 р., П. Ричков з каталогу "Дерев'яні церкви Рівненської області".
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Давня церква в цьому селі походила з XVIII ст. (приймають дату 1742 рік). Зведена спільним коштом парафіян і поміщика. В другій половині ХІХ ст. розібрана через аварійний стан.

Приблизно за 140 метрів від неї, у 1862 році збудували коштом держави наступну дерев'яну церкву, яка згоріла від попадання блискавки наприкінці ХІХ ст. Нова церква з дерева будувалася, ймовірно, на місці попередньої. Дерево для будови надав пан, а також лісничий. Освячена 1906 року. Належить до памяток архітектури місцевого значення. Церкву використовує релігійна громада УПЦ МП.

Розташована зі сходу від центру села, недалеко на північ від дороги і забудови, в оточенні дерев. Церква хрещата в плані, завершена одним верхом на середхресті нави, має прибудовану з західної сторони ширшу дерев'яну дзвіницю. При вівтарі з обидвох сторін є добудови, в бічних раменах нави влаштовані додаткові входи до церкви. Зовні святиня нічим особливим не виділяється серед інших, збудованих в типовому єпархіяльному стилі.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Корецький
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор