Козлин
Церква Воскресіння Господнього 1793
Церква на карті.   Фото 22.08.2015, Сергій Трохимець.
Дерев'яна церква, яка сьогодні збереглася в Козлині, зведена у 1793 році коштом парафіян. Дах церкви в другій половині ХІХ ст. покрили бляхою. Церкву вважали досить вмістимою. Дерев'яна дзвіниця, "весьма изящна", була збудована у 1876 році. Сьогодні вона не існує. Тепер церква в користуванні громади УПЦ МП.

Церква стоїть у північній частині Козлина, біля роздоріжжя. Цікаво, церква орієнтована вівтарем до півночі, а не до сходу. Святиня тризрубна, одноверха, до вівтаря гранчастої форми зі сходу прибудована захристія. Також має бути прибудова з заходу до вівтаря. Наву завершує широкий і низький світловий восьмерик, вкритий приплюсненою банею з ліхтарем і маківкою на вершині.

Такий же ліхтар з маківкою вінчає гребінь багатосхилого даху вівтаря і верх вежі-дзвіниці, яка прибудована до бабинця по осі церкви. Стіни дзвіниці як і восьмерика нави оббили пластиком, дахи церкви перекрили металопрофілем, баню і верх дзвіниці - булатом. На прицерковній території поховані протоієрей Гловинський Порфирій (1870-1951) з дружиною Гловинською Ольгою. Також збереглася надмогильна плита з написом який важко прочитати (очевидно, тут похований один зі священиків).

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вигляд зблизька.  Фото 22.08.2015, Сергій Трохимець.
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор