Чагрів
Церква Покрова Пр. Богородиці 1890
Церква на карті.   Фото 25.11.2012.
Рогатинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Найдавніші писемні згадки про місцеву церкву походять з податкових реєстрів 1578 р., хоча, ймовірно, церква існувала тут ще за княжих часів. В акті візитації 1740 року місцева деревяна церква названа Богоявлення Господнього. А в акті візитації 1757 р. подано опис деревяної церкви вже Покрова Пр. Богородиці, невідомого року будови. Простояла церква майже до кінця ХІХ ст. У 1887-1890 рр. зведено нову деревяну церкву стараннями о. Володислава Чайковського.

Будівництво її здійснив майстер Іван Данилків з Перегінська, ймовірно, за проектом архітекта Василя Нагірного. Про це свідчить теж напис олівцем на дошці з купола маківки. На жаль, документального підтвердження авторства проекту не збереглося, але враховуючи те, що майстер Іван Данилків будував за проектом Василя Нагірного церкву в с. Раків, Долинського району (Івано-Франківщина) і те, що в той час майстри часто не погоджували будови з архітекторами, це можливо.

Тоді ж до церкви виконано новий іконостас, ікони до якого намалював маляр Теодор Гладкий. У 1907 році церкву розписали малярі Теодор Гладкий та Василь Дутка. Церква ремонтована у 1970 та 1983 рр., про що свідчать написи на фундаменті південного рамена. У 1974 р. поновлено стінопис малярем Щупаком за старанням настоятеля отця Космини. (У 2010 р. провели зовнішній ремонт церкви - замінили покриття піддашшя, стіни надопасання та восьмерика оббили деревяною вагонкою, вікна у восьмерику замінили на пластикові - моє доповнення). Церква в користуванні громади УГКЦ.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Храми Рогатинщини". Львів-2004. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Фрагмент іконостасу.    Фото 17.06.2012, автор - Д-Svachiy з www.1ua.com.ua
Вигляд церкви та її план у 2003 році.    Фото www.info-library.com.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор