Жирова
Церква Св. Йосафата 1908
Церква на карті.   Фото 7. 03. 2017, Андрій Сенько.
Вперше про місцеву церкву згадується у 1723 р., коли у селі зібрали з матеріалу розібраної церкви зі с.Острів нову дерев`яну церкву св.Миколи. Будівля мала розміри 7 х 3 сажні (сажень - міра довжини, приблизно 2 метри - моя прим.). В акті візитації парафії 1764 р. зазначено, що в селі є 26 родин, парох - о. Іван Филиповський. 10 липня 1837 р. в селі з візитацією побував львівський митрополит Михайло Левицький.

У 1900 році парафіяни Жиравої збиралися будувати серед села, на площі подарованій бароном де Во, нову церкву. Наступного року для будови зібрали приблизно 5 000 корон. Дзвіниця в той час також була старою і мала три дзвони. У 1908 р. нарешті збудували існуючу дерев`яну церкву і посвятили її в честь свмч. Йосафата. В 1920-х рр. громада збирала кошти на малювання церкви і було зібрано понад 2 000 злотих, але на поч. 1930-х рр. парох Іван Винницький погодився, щоб гроші розпозичили між селянами. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована в центрі села, на пологому схилі, при дорозі до Нового Роздолу. Велика хрещата в плані одноверха будівля. До центрального зрубу нави з півночі та півдня прилягають рівноширокі прямокутні бокові рамена, зі сходу - вівтар з прибудованими ризницями, а з заходу - прямокутний бабинець з вужчим присінком при західній стіні. Профільовані випусти вінців зрубів підтримують піддашшя, що опоясує церкву.

Під опасанням стіни з відкритого зрубу, над опасанням - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Маківка з ліхтарем вінчає наметовий верх на світловому восьмерику середхрестя нави. Ліхтарі з маківками також вінчають гребені дахів бабинця, бокових рамен та вівтаря. Навпроти головного входу до церкви знаходиться дерев`яна триярусна квадратова в плані дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд раніше.  Фото 21. 01. 2009.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор