Яструбичі
Церква Св. Арх. Михайла 1757
Церква на карті.  Фото 10. 03. 2010
Згідно історичних даних у 1578 р. в селі вже існувала парафіяльна церква. Теперішня збудована у 1757 р., відновлювалася у 1912 р. По другій світовій війні весь час чинна. В Яструбичах триває облаштування нового мурованого храму за проектом Івана Коваленка.

Дерев'яна святиня розташовується в центрі села, біля вулиці, на просторій ділянці обмеженій дерев'яним плотом. Будівля тризрубна, на бетонному фундаменті, значно витягнута у довжину, одноверха. Така форма у плані зумовлена розбудовою, очевидно, колишнього присінку або ж новою добудовою до західної стіни бабинця, щоб помістити більше парафіян великого села (церква в Яструбичах одна).

Ця добудова має два входи (від заходу та півночі), а вище центральних дверей, на причілку, побачите симпатичну кольорову фігурку св. архистратига Михайла. До вівтаря з обидвох сторін добудовані ризниці, дахи яких суміщені з покриттям вівтаря. Уздовж його стіни (як і стін нави та бабинця) є широке піддашшя, яке плавно переходить у покриття ризниць.

Стіни повністю вертикально шальовані дошками з лиштвами. Світловий восьмерик нави накритий банею з ліхтарем та маківкою. На церковному подвір'ї збереглися дві дерев'яні каплиці. Дерев'яна дзвіниця відсутня.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Радехівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор