Брошнів
Церква Св. Параскеви 1910
На місці теперішньої церкви стояла невелика стара також дерев'яна церква. У 1910 році коштом громади освячена велика деревяна церква. Була філіяльною до парафіяльної церкви в с. Голинь. У 1961 році закрита радянською владою. Пишуть, що "згодом будівля була зруйнована". Щойно у 1988 році відкрили "новозбудовану церкву". Цікаво, що у 2010 році святкували 100-ліття церкви. Памятка архітектури місцевого значення. В користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться в північній частині села, 300 м. на схід від головної дороги, на ділянці з пологим ухилом, біля забудови. Хрещата в плані одноверха будівля, до гранчастого вівтаря якої з обидвох сторін прибудовані ризниці. Має два входи, оточена піддашшям, стіни церкви ошальовані дерев'яною вагонкою. Маківка з ліхтарем вінчає велику баню, покриття якої у 2014 році замінювали новим.

Баня посаджена на світловий восьмерик середхрестя нави. Чотири більших маківки прикрашають гребені дахів бабинця, бічних рамен нави і вівтаря. Вікна у церкві замінили пластиковими. З південного сходу від церкви є мурована триярусна дзвіниця (третій ярус деревяний).

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рожнятівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас. З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Ч. 1", В. Великочолий
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор