Чорнолізці
Церква Перенесення Мощів Св. Миколи 1910
Церква на карті.   Фото 26. 04. 2014, Ігор Пунда.
В другій половині XVI ст. в цьому селі вперше згадується про церкву. В середині XVIII ст. коштом громади збудували наступну дерев'яну церкву. Через сто років її замінила нова, також дерев'яна церква. Замість неї впродовж 1907-1910-х років коштом громади вибудувана церква з дерева, яка збереглася сьогодні.

Станом на 1913 рік не була освячена. В радянський період постійно чинна. У 2010 році відзначили перше століття церкви. Сьогодні святиня пам'ятка архітектури місцевого значення в користуванні православної громади.

Церква стоїть посеред села, на горі, в оточенні дерев. Видовжена хрещата в плані споруда, завершена одним верхом. З півночі і півдня до вівтаря прибудовані ризниці. З заходу до бабинця прибудували присінок з надбудовою. В західних стінах бічних рамен є додаткові входи до церкви.

Сьогодні стіни під опасанням оббиті дерев'яною вагонкою "під ялинку", стіни над опасанням ошальовані фальшбрусом, дахи верх і маківки перекриті маталізованою бляхою. З північного заходу від церкви розташовується невелика мурована(?) двоярусна дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Тисменицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Інтер'єр церкви.  Фото ? року з www.pravoslavie.if.ua