Зелена
Церква Св. Дмитра 1796
Церква на карті.   Фото 27. 07. 2014, Ігор Пунда.
Перша письмова згадка про церкву в цьому селі датується початком XVIII ст. Вона була досить давньою і розташовувалася на місці теперішньої. Нова церква з дерева постала у 1796 році. Була парафіяльною. Розбудована у 1929 році. Ймовірно, тоді ж верх і дахи церкви замість гонтів перекрили бляхою. Сьогодні пам'ятка архітектури місцевого значення, в користуванні громади УГКЦ.

Церква стоїть на рівній ділянці в центрі села, недалеко на південь від головної дороги. Довжелезна гуцульського типу одноверха святиня, в якій з заходу до сильно розбудованого бабинця прилягає рівноширокий присінок, а зі сходу до вівтаря прибудували також рівношироку захристію. Додатковий вхід - з півдня до нави.

Під час останнього зовнішнього ремонту стіни над опасанням, захристії і присінку ошалювали фальшбрусом, стіни четверика і восьмерика нави оббили дерев'яною вагонкою. З південного заходу від церкви збережена дерев'яна дзвіниця на три яруси. На надпоріжнику вхідних дверей дзвіниці різьблений напис сповіщає дату будівництва церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Церква і дзвіниця. Вигляд в 1930-х рр.  Фото від Robert Erik з www.facebook.com
Вигляд з іншого ракурсу.  Фото ? року з www.report.if.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид з північного сходу до покриття дахів бляхою. Фото сер. 1910-х рр., надіслав Василь Піряник.