Велика Тур'я
Церква Св. Параскеви 1879
Дата побудови існуючої церкви - 1879 рік. До 1939 р. була матірною (парафіяльною). Також є інформація про "1642 рік" - очевидно, це час будови попередньої деревяної церкви, яка могла бути розташована на місці теперішньої. Пам'ятка архітектури місцевого значення. У центральній частині села є новий великий мурований храм. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташування старої церкви у Великій Тур'ї, очевидно, має серйозне пояснення, інакше, для чого будувати церкву серед поля аж за 300 метрів від найближчої забудови? Тільки через те, що поруч цвинтар? Можливо... Тризрубна, видовжена в плані безверха, половина стін якої пофарбована у блакитний колір. Орієнтована вівтарем на північний схід. Вікна маленькі, а одне з них розмістили навіть у стіні під опасанням бабинця!

До нього по осі прибудували рівноширокий зашклений ганок. До вівтаря з обидвох сторін прилягають немалі ризниці, з вікна однієї з них виходить димова труба. На стінах церкви ще збереглися причеплені вуличні ліхтарі і акустичний динамік (щоб чути було до села). Напроти входу до церкви стоїть приземиств широка деревяна двоярусна дзвіниця, вкрита чотирибічним наметом.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор