Заліски
Церква Св. Арх. Михайла 1817
Церква на карті.   Фото 26. 03. 2015, Андрій Сенько.
Церкву звели в 1817 (1819) році, очевидно, на місці попередньої. До 1939 року покровителькою існуючої церкви була Тереза княгиня Любомирська з Кракова. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована в західній частині села, при дорозі, на північ від школи, навпроти нової забудови. Тризрубна одноверха. Складається з вівтаря, до якого симетрично прибудовані ризниці (північна - мурована, стіни південної були(?) потиньковані розчином), незначно ширшої нави і вужчого бабинця, до якого від заходу прилягає невеликий присінок.

Стіни церкви були шальовані вертикально дошками і лиштвами. У першій половині 2010-х років стіни зовні ошалювали фальшбрусом і дерев'яною вагонкою, вікна замінені пластиковими, дахи перекрили блискучою бляхою. Гребінь вищого двосхилого даху нави вінчає маленький світловий восьмерик, вкритий шоломовою банькою з ліхтарем та маківкою.

Невеликі маківки на ліхтарях підкреслюють гребені двосхилого даху бабинця і трисхилого вівтаря. На південь від церкви збудована мурована триярусна дзвіниця з прибудовою від заходу на першому ярусі.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд до останнього ремонту.   Фото 21. 01. 2009.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор