Комарники
Церква Св. Миколи 1817
Давніше все село належало до церкви на Зворці. Коли під час будівництва нової комарнянської церкви шляхтич Петро Комарницький образив війта - селянина Гаврила Плосканича, громада розділилася і шляхтичі у 1817 р. виставили нову дерев'яну церкву на лівій стороні ріки Стрий, в місцевості званій Тростянець.

4 грудня 1871 р. церква наново посвячена після виконання живописних робіт малярем Симеоном Глинським. У 1950 р. під час ремонту дещо змінили верх над бабинцем, зробивши його однозаломовим. У 2000 р. стіни надопасання і заломів ошальовані пластмасовою вагонкою. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Церква розташована на схилі, при дорозі, на сільському цвинтарі. Дерев'яна триверха будівля бойківського типу. Три квадратові зруби (нава ширша), оперезані широким піддашшям, опертим на випусти вінців зрубів. До вівтаря по обидва боки прилягають вузькі ризниці (південна збудована у 1991 р.). Церква увінчана трьома пірамідальними наметовими верхами, з двома заломами над вівтарем і бабинцем та трьома над навою з подвійними маківками.

На чільному фасаді, під піддашшям, влаштований засклений ганок. Стіни підопасання ошальовані вертикально дошками, надопасання - пластмасовою вагонкою, а заломів - вкриті бляхою. Перед входом до церкви розташована триярусна дерев'яна дзвіниця, збудована на початку ХХ ст., яка давніше служила за вхід на церковну територію.

На її другому ярусі була влаштована каплиця з обхідною галереєю, влаштованою замість піддашшя. Вінчає дзвіницю складний дах з більшим восьмериком в центрі і меншими на рогах, завершеними стіжками з маківками. Простір між дзвіницею і церквою тепер перекритий пластмасовим дахом на металевих стовпах.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

Церква і дзвіниця.  Фото: Тамара Шмигельська.
Фрагмент іконостасу.  Фото 2005 р. з www.in-plus.com.pl
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор