Хащів
Церква Собору Пр. Богородиці 1877
25 лютого 1553 р. король Сигізмунд Август дозволив збудувати руську церкву в новім селі Ломницькій Волі і заснувати парафію та за рекомендацією єпископа передає її Лазару дяку до його смерти. Наступна, збудована коштом громади в середині XVIII ст., церква Втечі до Єгипту Пр. Богородиці згоріла у 1875 р. На її місці у 1877-1879 рр. майстер Теодор з Терла (про це написано на одвірку) виставив нову дерев'яну церкву. Після другої світової війни не була зачиненою. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована посеред села на пагорбі. Традиційно орієнтована тризрубна, триверха, бойківського типу. Квадратові зруби, з яких нава ширша, увінчані четвериками з двома заломами, завершеними великими восьмериковими ліхтарями з маківками. Оперізує церкву спільне піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів. Під ним, по обидва боки вівтаря, сховані невеликі прямокутні ризниці, добудовані у 2002 р. У 2003 р. розпочалися роботи з "облагороджування" зовнішнього вигляду церкви. Зрізано випусти, на які опиралося піддашшя і піднято його вище.

Стіни підопасання оббито пластмасовою вагонкою. "Згодом і стіни надопасання покрили пластиком, а в 2010 р. почали заміну покриття верхів з ліхтарями та маківками (над навою) металізованою бляхою золотого кольору" - моє доповнення. Розпочато заміну віконних заповнень. На південь від церкви розташована триярусна дерев'яна, квадратова в плані дзвіниця, вкрита пірамідальним наметовим дахом. Збудована вона одночасно з церквою. На початку 1990-х рр. зведена невелика дерев'яна каплиця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

Два верхи ще без "золотої" бляхи. Фото Victor Dovhyi, 2010 р., з www.panoramio.com
Вигляд до ремонту. Фото на поч. 2000-х рр. з "Cerkwie w Bieszczadach", Stanislaw Krycinski
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор