Рідківці (Раранча)
Церква Вознесення Господнього 1906 (1894)
Церква на карті.   Фото 2010 р., авт. - Vania22vn з www.panoramio.com
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Збережена сьогодні дерев'яна церква в цьому селі збудована за проектом відомого свого часу архітекта Василя Нагірного за одними даними в 1906 році (пишуть, що цього року збудували мурований храм Успіння), за іншими - в 1894 році. Є інформація, що в інтер"єрі церкви розписи з 1935 року. Церква до жодних пам'яток архітектури не належить. В користуванні громади УГКЦ.

Церкву побачите при дорозі між забудовою всього за 80 метрів на схід від нового мурованого храму, на південний схід від центру Рідківців. Нетипових для цього краю форм хрещата в плані одноверха святиня галицького типу, до якої ведуть три входи: один до бабинця, два інші до нави з півночі та півдня. Невеликий гранчастий в плані вівтар, який орієнтований до південного сходу, має дві симетричні прибудови. Вікна в стінах над опасанням церкви замінили пластиковими. Дзвіниця колись була дерев'яною, тепер з заходу від церкви розташована мурована.

Також вдалося випадково знайти інформацію, що в Рідківцях існувала дерев"яна церква-каплиця з 1924 року, яку в 1962 році доручили знищити представникам місцевого колгоспу.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Новоселицький
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
З протилежної сторони.  Фото ? р., з www.anga.ua
Вигляд в середині 1910-х років.  Фото з www.ebay.de