Тарашани
Церква Успіння Пр. Богородиці 1924 (1935)
Церква на карті.   Фото 28. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
З існуючою сьогодні дерев'яною церквою в цьому селі виявилася інформаційна плутанина. Найперше з часом постання даної церкви. За однією інформацією, церкві "понад 100 років" (отже мала б бути збудована чи складена в Тарашанах щонайпізніше до 1910 року). За іншою інформацією церкву датують 1924 роком чи навіть 1935 роком! Цікаво, що всі вважають, що цю святиню саме подарували Тарашанам прихожани села Рідківці (очевидно, мова про село в сучасному Новоселицькому районі).

Відомо, що в Рідківцях у 1906 (1894) році збудували нову дерев'яну церкву. Якщо вона постала на місці (чи поруч) старої дерев'яної, то останню могли подарувати (в даному випадку на початку ХХ ст. громаді Тарашан). Та, виявляється, в Рідківцях ще "існувала дерев"яна церква-каплиця з 1924 року, яку в 1962 році доручили знищити представникам місцевого колгоспу". Чи вона була знищена -  невідомо, але відомо, що саме церкву в Тарашанах тодішня совєтська влада закрила в 1961 році (її перетворили на склад). Відновлена з дозволом для проведення богослужінь щойно в 1988 році. Зважаючи на архітектуру церкви можна припустити, що її датування 1920-х - 1930-х років коректне. Не є пам"яткою архітектури.

Розташовується на маленькій ділянці в центрі села, біля перехрестя доріг (головної з бічними). Тридільна одноверха святиня з ширшою навою, ледь вужчими гранчастим вівтарем і квадратовим в плані бабинцем, до якого по осі церкви прибудований невеличкий дерев'яний ганок. Тепер майже всі зовнішні стіни церкви оббиті пластиковою вагонкою. З південного заходу від церкви стоїть двоярусна дзвіниця з 1988 року, стіни якої зовні тиньковані розчином.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Глибоцький
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
З дороги. Фото 28. 05. 2018 року, Ігор Пунда.