Мариничі
Церква Св. Симеона Стовпника 1878
Невелика стара церква, яка існувала в селі давніше, згоріла на початку ХІХ ст. Тривалий час маринівчани відвідували храм в сусідньому селі. Існуючу церкву в селі звели у 1878 (або 1877) році. Один з місцевих мешканців офірував власну землю під будівництво святині. За це три рази на рік (згідно його заповіту) мали проводити богослужіння за душу жертводавця. У храмі збереглося Царське крісло, яке було призначене для сидіння імператора Франца Йосифа. Розписи церкви проведені у 1910 році. Ремонтована у 1986 році. Сьогодні в користуванні Української Православної Церкви.

Типове місцерозташування святині - при головній дорозі, близько правого берега річки (не бояться, що вода може її пошкодити?). Традиційна для цього краю тризрубна триверха церква, в якої нава має зрізані в плані кути (тобто нава восьмибічна). Вівтар гранчастий, до бабинця прибудований присінок. Під широким опасанням збереглися відкриті бруси зрубів, над опасанням стіни колись, можливо, були під бляхою - по останньому зовнішньому ремонті стіни ошалювали горизонтально горбилем. Деревяна дзвіниця не збереглася - замість неї мурована стінного типу чотириаркова.

Джерело: Історія церкви Преподобного Семеона-Стовпника с. Мариничі Путильського району Чернівецької області (www.bukportret.info).

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Путильський
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
З протилежної сторони вигляд здалека.  Фото 19. 07. 2014, Ігор Пунда.