Кальнівці
Церква Св. Дмитра 1928
Церква на карті.   Фото 29. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Згідно історичних даних, збережена сьогодні дерев'яна церква третя (з відомих) в історії Кальнівців. Першу дерев'яну 1765 року на початку ХХ ст. продали в село Брусенки. Другу, також дерев'яну, зведену на початку ХХ ст., зруйнували у 1914 році. Ймовірно, на її місці коштом громади Кальнівців і при підтримці графа делла Скали (похований біля церкви) у 1928 році збудували нову церкву з дерева.

Церква зачинена совєтською владою у 1961 році, все майно (окрім іконостасу) вивезли, а святиню перетворили на "ритуальний дім". Богослужіння у відновленій і наново освяченій церкві проводять з 1989 року. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Розташована посеред східної (відносно річки) частини Кальнівців, на терасі схилу, біля цвинтаря. Хрещата в плані одноверха святиня, в якій бічні рамена нави гранчасті в плані так само, як і вівтарна частина. Вхід до церкви з півдня через прибудований до бабинця ганок (також збережений вхід до бабинця з заходу). Стіни під опасанням все ще з відкритих брусів зрубів. Дзвіниця дерев'яна двоярусна, в першому ярусі має двоє дверей, стоїть з півдня від церкви. У дзвіниці висять 5 дзвонів.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кіцманський
район
___

Чернівецька
область
___

Вигляд церкви у 1960-х роках.  Фото з www.eo.edu.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор