Брусенки
Церква Прсв. Тройці / Св. Ксенії 1765, 1900 (1905)
Церква на карті.   Фото 29. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Цікаво, що на карті міжвоєнного періоду ця частина села, де тепер побачите дану дерев'яну церкву, підписана як "Станівці Верхні". На сучасній карті ця ж частина підписана як "Нижні Станівці". Проте на сторінці села Брусенки сайту "Історико-краєзнавчий портрет Чернівецької області" розміщені фото цієї дерев'яної церкви. Там написано, що первісно ця церква була зведена (1765 року) в селі Кальнівці (недалеко на північ від Брусенок). Наприкінці ХІХ ст., коли змінювали межі сіл, вона опинилася між Нижніми Станівцями і Кальнівцями.

Мешканці Кальнівців у 1899 році вирішили будувати власну нову більшу дерев'яну церкву, а стару продали громаді села Вивіз (історична назва Брусенок). Її перевезли і зібрали 1900 року на новому місці і тоді ж освятили на Пресвятої Тройці. Це не логічно, коли стару церкву продають, тільки почавши будову нової (де проводити богослужіння?). Є інформація, що дерев'яна церква під назвою Св. Миколи постала в Брусенках не в 1900, а в 1905 році (тоді церква в Кальнівцях вже могла бути освячена, а нечинну стару можна було продати).  Була зачинена з 1959 до 1989 років. Сьогодні одне з храмових свят на Св. Ксенії Петербурзької. 

Розташована при центральній дорозі, яка веде з Нижніх Станівців до Нової Жадови, біля цвинтаря. Хрещата в плані одноверха церква з дещо специфічним силуетом, який утворюють три масивні ліхтарі з маківками (найбільш ймовірно це сталося під час перебудови). Церква має дві прибудови з півдня: одна до вівтаря, інша - до бабинця. Тепер зовнішні стіни церкви оббиті фальшбрусом, а стіни восьмерика нави, ймовірно, пластиком. Ліворуч від входу на прицерковну територію стоїть невелика двоярусна муровано-дерев'яна дзвіниця, другий ярус стін якої оббитий пластиковою вагонкою.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кіцманський
район
___

Чернівецька
область
___

З протилежної сторони.  Фото 29. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор