Білівські Хутори
Церква Різдва Пр. Богородиці 1928
Церква на карті.  Вигляд по ремонті.  Фото 10.09.2015, Сергій Трохимець.
Стара церква Білівського (Белевського) монастиря збудована в жовтні 1928 року на місці відновлення у 1927 році старовинної ікони "Взискання погиблих". Первісно церква носила титул назви ікони. Після закриття скиту (монастиря) у 1950 році церкву перейменували на Різдва Пр. Богородиці. Будівлі перетворили на магазин і школу.

1992 року будівлі передали жіночому монастирю Української Православної Церкви Московського Патріархату. Церква зовні відремонтована. Для монастирської дзвіниці в 1929 році в Данцигу спеціально відлито п'ять дзвонів. Сьогодні збереглися чотири дзвони різних розмірів, на найбільшому з них дата "1929".

Церква розташована в центрі населеного пункту, на території монастиря Різдва Пр. Богородиці. Це дводільна будівля, яка складається з більної нави, до якої зі сходу прилягає вужчий вівтар з прибудованими захристіями, а з заходу - невеликий присінок. Між 2007 та 2015 рр. церкву зовні ремонтували - дахи будівлі перекрили металочерепицею, замінили вхідні двері. На північ від церкви стоїть проста за конструкцією дзвіниця.

Історичну іформацію надіслав Іван Висоцький.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

До ремонту.  Фото 28.10.2007, Іван Висоцький.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор