Боневичі
Церква Св. Апостола Филипа 1854
Церква на карті.  Фото 30. 08. 2012
Церква в селі вперше згадана в податковому реєстрі 1507 року. Згадана вона і в податкових реєстрах 1515 та 1628 років, але про найдавніші споруди не залишилося жодних даних. За переказами, первісна церква стояла на горі Радич, а перенесли її в село у той час, коли в ньому було всього сім дворів. 1702 року в селі була збудована нова дерев'яна церква, кошти на яку дав дідич села белзький каштелян Йосиф Антоній Ян Липський.

У 1854 (за іншими даними 1847 чи 1838) році була збудована існуюча дерев'яна церква. Будівля церкви відновлювалася у 1908 році. В радянський час постійно діяла. Ремонт церкви проведено у 1980-1990-х роках. Тоді ж добудовано присінок до західної стіни бабинця.

На південь від церкви розташована квадратова стовпова одноярусна дзвіниця з нахиленими до середини стінами, вкрита пірамідальним наметом. "Церква греко-католицькою громадою (?) не використовується, адже збудований новий мурований храм" - моє доповнення.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

В.Ольхом'як, 2004р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор