Підгородці
Церква Благовіщення Пр. Богородиці XVI, ХІХ ст.
Церква на карті.  Фото 5. 08. 2017
Первісно ця святиня (Благовіщення) стояла на місці, де сьогодні розташований храм св. Дмитрія. Збудована у 1515 (1589) році. За мнародними переказами, під час визвольної війни 1648-1657 рр. місцеві повстанці освятили в каплиці шаблі і подалися в козаки. На поч. ХІХ ст. церкву-каплицю перенесли на територію нового цвинтаря (Нижній Кінець села). Перебудована у 1838 році. Реставрована у 1992 році під керівництвом місцевого майстра Андрейківа Б. Г. За висновками львівських архітекторів 1979 року у церкві "перебиралися" стіни. У 1969 році церкву оголосили пам'яткою історії та архітектури (статус підтвердили у 1991 році). 

Дерев'яна дводільна безверха каплиця розташована на старому цвинтарі, який розташовується у східній частині села, поблизу мосту. Підвалини будівлі опираються на кам'яний підмурівок. Святиня оточена піддашям, під яким видно випусти вінців зрубу, який, очевидно, розмежовує наву та вівтар. Стіни каплиці були вертикально шальовані дошками, вікна незвично півкруглої форми, дахи колись були перекриті шифером.

У верхній частині західної стіни причілок був фарбований на блакитно. На цьому тлі виділяється жовтим зроблене з деревяних планок пів сонця з проміннями, а по центрі його - православний хрест. На гребені спільного трисхилого даху влаштований ліхтар з маківкою.

Позаду стіни вівтаря побачив стару могилу і довгий текст польською мовою на таблиці: "D. O. M. NIEWINNA DUSZO TY JESTES JUZ W NIEBIE, A JAM ZOSTALA NIESZCZESNA BEZ CIEBIE, DZIECKO MOJE MILE, TYS LEGLA W GROBIE, A JA MUSZE ZYC W ZALOSCI PO TOBIE, BOM TYLKO NA PLACZ WIECZNY TU ZOSTALA, ABYM Z POKORA WOLAC NIE PRZESTALA. BOZE! z TWOJEJ woli SPOCZELA TU NIE DOZYWSZY 16-tej WIOSNY ANIOL PIEKNOSCI i DOBROCI PIETRUSKA MARYA ur. 22. Pazdzier. 1847 r. um. 1. Styczn. 1863. za jej Dusze o ZDROWAS MARYA prosza poboznych przechodniow w rozpaczy po...razeni rodzice OSWALD i MARCELA z PUZYNOW PIETRUSCY".

Хто не розуміє то коротко: тут похована молода 15-річна дівчина Марія Пєтруска. Цікаво, що зазвичай у такому місці стоять могили місцевих священників з родиною.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд у 1930-х роках.  Фото з www.1ua.com.ua, Ігор Чудійович
Вигляд до ремонту.  Фото 12. 05. 2011
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор