Великий Любінь
Церква Св. Миколи 1854
Церква на карті.   Фото 20.07.2016.
Збудована в 1854 році, очевидно, замість знищеної деревяної церкви. Відомо, що церква до 1939 р. перебувала під патронатом місцевого землевласника Адольфа барона Бруницького. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована позаду нового величавого мурованого храму св. Миколая. Тризрубна, безверха, приземиста святиня з оригінальним силуетом. Максимальна довжина 21 метр, ширина - 11 метрів, висота - 5,2 метри. Складається з квадратової в плані нави до якої зі сходу прилягає вужчий вівтар з прибудованою з півночі ризницею, а з заходу вужчий бабинець. Церкву оточує піддашшя на приставних кронштейнах. Стіни підопасання з відкритого, понищеного шкідниками зрубу, надопасання і ризниці - шальовані вертикально дошками і лиштвами.

Бабинець, вівтар і ризниця вкриті двосхилими дахами, нава - чотирисхилим. Гребені основних об'ємів церкви (крім ризниці) вінчають на восьмибічних основах високі ліхтарі зі шпилями. Подібне завершення є на гребені даху ризниці, правда всередині там помістили маленький дзвін - аналагічно як на ризниці церкви Малого Любіня. На захід від церкви збереглася деревяна триярусна дзвіниця з підсябиттям в третьому ярусі, вкрита пірамідальним дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

Фото 9.06.2007.
Вид на іконостас.  Фото 2016 року з www.credo-ua.org.
Вид на хори.  Фото 2016 року з www.credo-ua.org.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор