Юшківці
Церква Св. Івана Богослова 1729
Церква на карті.   Фото 11.05.2009.
Церква збудована в 1729 р., а сьогоднішній вигляд отримала, очевидно, після перебудови в 1925 р. Стояла зачиненою з середини 1960-х рр. до 1989 р. У радянський період її хотіли перетворити на склад мінеральних добрив, але громада не дозволила. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташовується на північ від центру села, на підвищенні, біля дороги. Тризрубна одноверха церква, у якій квадратовий в плані зруб нави ширший від також квадратових зрубів бабинця та вівтаря, до північної стіни якого на початку 1990-х рр. прибудували муровану ризницю. За розповідями місцевих мешканців, було дуже важко пробити дверний отвір у брусах зрубу, який колись просочили невідомою речовиною.

Церкву оточує піддашшя на випустах вінців зрубів. Під опасанням стіни шальовані вертикально дошками, над опасанням - дошками і лиштвами. Світловий восьмерик нави вкритий банею, яку вінчає маківка. Менші маківки вінчають гребені трисхилих дахів бабинця та вівтаря. Дерев`яна двоярусна квадратова в плані дзвіниця з трьома дзвонами вкрита пірамідальним дахом, розташована на захід від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор