Зарудці
Церква Преображення Господнього 1787
Церква на карті.   Фото 1.10. 2006.
Про будівництво існуючої свідчить різьблений напис на надпоріжнику дверей з вівтаря до північної захристії (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Збудований храм цей Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа Року Божого 1787 : Місяця листопада дня 7". На лівому одвірку: "За священого ієрея Василія".

До цієї церкви був куплений в Крехівському монастирі іконостас церкви св. Миколи, що є цінною пам'яткою українського малярства другої половини XVII ст. Лише намісні образи нові, написані для місцевої церкви. У 1925 році первісне гонтове покриття дахів і бані замінили на бляшане. Церквою до 1939 р. опікувався Конвент отців Домінікан зі Львова. У 1955 р. виконано стінопис внутрішніх стін. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громад УПЦ КП та УГКЦ.

Розташовується на північній околиці села, на цвинтарі. Тризрубна одноверха будівля розмірами 21,0 м. х 10,6 м. Складається з трьох прямокутних об'ємів - ширшої нави та вужчих вівтаря і бабинця. До вівтаря по обох боках прилягають невеликі ризниці, а до бабинця з заходу - невеликий присінок. Оточує церкву піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів, перерване в місцях приялання прибудов.

Стіни підопасання шальовані вертикально деревяною вагонкою, надопасання - кожуховані гонтами, восьмерика - оббиті бляхою. Наву вінчає шоломова баня, завершена сліпим ліхтарем з маківкою, посаджена на світловий восьмерик. Вівтар і бабинець вкриті двосхилими причілковими дахами з острішками. На схід від церкви розташована невелика деревяна двоярусна дзвіниця розмірами 4,1 м. х 4,4 м., вкрита наметовим дахом, зведена у 1924 р. На південь від неї стоїть мурована стінна на три аркові прорізи дзвіниця з двома дзвонами.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на поч.1980-х рр.Фото з"Памятники градостраительства и архитектуры УкраинскойССР"
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

Фрагмент іконостасу.   Фото 2011 р., Віктор Заславський з www.risu.org.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор