Купка
Церква Св. Арх. Михайла 1787 (1867)
Церква на карті.   Фото 28. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Перша згадка про місцеву церкву датована ще 1577 роком. Наступна церква, дерев'яна, первісно була збудована в 1787 році в іншому місці. Через те, що стояла в невдалому місці, її в 1866 році розібрали і протягом аж двох років (за іншими даними - в 1867 році) зібрали на новому, безпечному, де є розташована тепер. Підвалини церкви з дубового дерева, стіни зі смереки. Святиню оновлювали в 1945 році. Нечинна з 1995 року, коли освятили новий храм.

Розташовується посеред південної частини села, на давньому цвинтарі, недалеко на північний схід від сучасного мурованого храму. Симпатична завдяки своїм пропорціям (пишуть про "молдавський стиль") хатнього типу тридільна церква, зовнішні стіни якої пофарбовані в яскраві жовто-синій кольори.

З заходу до бабинця церква має вужчу дерев'яну прибудову (до неї є вхідні двері з півдня). Вівтарна частина вужча за наву, гранчаста в плані. Низ даху опирається на довгі випусти вінців зрубів. Церква зовні виглядає в доглянутому стані. Дерев'яна двоярусна дзвіниця з 1870-1880 рр., стіни якої фарбовані в кольори національного прапору, стоїть з південного сходу від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Глибоцький
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Жовто-синя красуня. Фото 28. 05. 2018 року, Ігор Пунда.