Заболотці
Церква Собору Пр. Богородиці 1746
Церква на карті.   Фото 20.01.2009.
Як подає www.shaleiko.boom.ru існуючу церкву поставили на місці попередньої, спаленої татарами у 1648 р. Про час побудови церкви та її жертводавців (ктиторів) говорить різьблений напис на одвірку вхідних дверей з присінку до бабинця. У ньому йдеться, що храм побудований 12 травня 1746 р. з дозволу пана Северина Ревуцького, коли був священник Габріель Щесницький.

Про відновлення і ремонти у 1867 і 1933 рр. повідомляє напис на західній стіні нави, а саме: "СЕЙ ХРАМ ПОБУДОВАНИЙ В Р. Б. 1867 ЗА ДУШПАСТИРСТВА О А. ДАВИДОВИЧА. ВІДНОВЛЕНИЙ І ПОНОВНО РОЗМАЛЬОВАНИЙ АРТ(ИСТОМ) МАЛ(ЯРЕМ) І. САХНОМ З ПЕРЕВОЛОЧНОЇ В ЧАСІ ДУШ-ПАСТИРЮВАННЯ О І. СТЕПАНОВА І ЗА ЦЕРКВ(ОВНОГО) ПРОВ(ІЗОРА) Ю. ШВАЙКИ С. ВАС. Р. Б. 1933". У 1964 р. церкву закрили. Пропало рукописне Євангеліє з XIII ст. Богослуження відновили у 1989 р. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташовується у центрі села, біля дороги до с.Лугове. Тризрубна триверха, орієнтована вівтарем на південний схід. До прямокутної в плані нави зі сходу прилягає гранчастий вівтар з прибудованою до північної стіни ризницею, а від заходу - бабинець з рівношироким присінком. Церква оточена піддашшям на приствних кронштейнах. Стіни вертикально шальовані дошками і лиштвами.

Світловий восьмерик над навою вкритий шоломовою банею з ліхтарем і маківкою. На дахах бабинця і вівтаря посаджені невеликі цибулясті бані. Іконостас триярусний, різьблений і золочений. На захід від церкви розташована  дзвіниця на чотирьох стовпах, накрита двосхилим дахом, яка має три дзвони різного розміру.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд з протилежної сторони. Фото середини 1910-х років з www.ebay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор