Мокряни
Церква Св. Арх. Михайла 1746
Церква на карті.   Фото 10.12.2009.
Церква в поселенні вперше згадується у документах 1507 р. До першої світової війни тут містився центр деканату. Є згадки і про існування в селі монастиря у XVII-XVIII ст., який підпорядковувався лаврівському. Існуюча дерев`яна церква збудована у 1746 р. Ремонтована у 1899 р. По другій світовій зачинена у 1960 р., використовувалася на склад хімікатів. З 1989 р. знову служить греко-католицькій громаді.

Місцеву святиню на підході до Мокрян я не побачив, адже рухався з півдня (з протилежної сторони можна побачити її верх). Якщо їдете зі сторони Сельця, то після цвинтару, на перехресті повертайте в село. Дерев`яна церква стоїть у центрі Мокрян, біля житлової забудови, на ділянці неправильної форми. До речі, вона є однією з найстаріших в околиці (старіша неї тільки церква з сусіднього Сельця - 1700 р.). На жаль, зі сторони вулиці церкву закривають вічнозелені туї, ще двоє таких дерев посадили з півдня, отже безперешкодно зафіксувати церкву можна тільки з півночі.

Зовні будівля нагадує розбудовану каплицю. За конструкцією двозрубна, безверха. Нава прямокутної форми, накрита двосхилим дахом з ліхтарем і маківкою. Для такого типу конструкції традиційно з обох боків посередині довгої сторони влаштовані вертикальні бруси жорсткості. Над вхідними дверями зробили на ширину будівлі півкруглий дашок на металевих опорах. Над дашком є два зображення: праворуч св. архангела Михаїла, ліворуч одного зі святих. До нави зі сходу прибудований вівтар.

Думаю, його видовжили за рахунок прибудови рівноширокої ризниці (на це можуть вказувати вертикальні бруси у стінах), яка з півночі має вхід. Цей об`єм церкви накритий трисхилим дахом. Покрівля святині з оцинкованої бляхи виглядає новою, усі стіни вертикально шальовані дошками з лиштвами. На північ від церкви стоїть дерев`яна двоярусна дзвінниця, накрита пірамідальним дахом. Покриття цього даху старе, а ось бляху на піддашші замінили. Напроти дзвінниці у східному напрямі є ще якась дерев`яна будівля, але чомусь не звернув на неї уваги.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна