Ясенка-Стецьова
Церква Св. Дмитра 1900
Найдавніші згадки про церкву походять з податкового реєстру 1565-1566 рр. Попередня сучасній дерев'яна церква була збудована у 1723 р. Візитатор 1766 р. описав її як тризрубну, триверху. У 1900 році на її місці нову дерев'яну церкву звів майстер Лука Снігур з Погара. Під час другої світової війни німецькі війська використовували її на військовий шпиталь. З середини 1960-х рр. до 1989 р. стояла зачиненою. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована на березі потоку посеред села на підвищенні, на цвинтарі. Тризрубна, триверха будівля вишуканих пропорцій, модернізованого бойківського типу. Церква орієнтована вівтарем на північний схід. Базована на трьох квадратових зрубах (нава ширша). Зруби надопасання бабинця і вівтаря переходять у восьмерики, завершені восьмибічними стіжками з ліхтарями і маківками.

Над навою такий самий верх здіймається на додатковому четверику. На чільному фасаді до бабинця прилягає триарковий ганок - "афтограф" майстра Луки Снігура. На надпоріжнику вхідних дверей є напис чорною фарбою: "Сєй Дом Божый создан 1900 трудолюбієм високодостойнаго wтца духовного Антонїа Скобельского. Богу слава во въки". До вівтаря зі сходу прилягає невелика прямокутна ризниця, вкрита двосхилим дахом, зведена одночасно з церквою.

Оточує церкву широке піддашшя, оперте на мистецько профільовані випусти вінців зрубів. Стіни підопасання ошальовані вертикально дошками, надопасання - дошками і лиштвами, а четверика нави і восьмерика заломів - були кожуховані гонтами. Після ремонту їх оббили пластиком.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд до зовнішнього ремонту.  Фото 2005 р., Pawel Pontek з www.klub-karpacki.org
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор