Ялинкувате
Церква Св. Арх. Михайла 1868
Церква на карті.  Фото 2. 08. 2007
На відміну від сусідніх поселень, дерев`яна церква з 1868 року (сьогодні називається Покрова Пр.Богородиці?) розташована не вгорі, а на долині, біля річки. Як і більшість місцевих церков свого часу перебувала під опікою знаних підприємців та меценатів краю, братів баронів Гредлів зі Сколього.

В селі похований о. Іван Яблонський, який був водночас священником і лікарем. Його доля також трагічна. Потрапивши під вплив москвофільства, що було дуже поширено в Сколівських Бескидах, з приходом радянської армії отець отруївся. Розпис інтер'єру церкви фінансував відомий у діаспорі та Україні громадський діяч, журналіст, уродженець села Лука Костелина (1930 р.н.).

Тризрубна триверха типова бойківська церква, накрита восьмигранними шатровими дахами, які увінчані маківками, оточена широким піддашшям. У даному випадку церкву не оминуло лихо бути повністю оббитою пластиковою вагонкою. Цікаво, звідки у Ялинкуватому брали негативний приклад, адже у всіх довколишніх селах де вдалося побувати, я не бачив жодного "пластикового" храму. Як часто буває, дзвіницю вирішили не прикрашати, тому вона привертає більшу увагу. А ще оригінальні карпатські трираменні хрести, які зверху завершені символом Сонця.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд у 1910-х рр.  Фото з www.allegro.pl
Загальний вигляд. 1910-і роки. Фото з www.delcampe.de
А це 1941 рік. Фото з www.e-bay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор