Вовче
Церква Св. Дмитра 1890
Вперше місцева церква згадується у 1558 р., у зв'язку з наданням їй привілею польським королем Сигізмундом Августом. Церква, попередня сучасній, збудована в 1682 р. з тесаного дерева коштом громади, згоріла у 1889 р.

На її місці у 1890 р. зведена дерев'яна церква у бойківському типі, про що доносить різьблений напис на одвірку західних дверей церкви: "Въ роцъ 1890 дна 4того чєрвця". Закрита з 1957 по 1989 р. Після відкриття для богослужінь у 1989 р. переосвячена на церкву Св. Дмитра. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Горішня церква розташована посеред села на підвищенні, недалеко від Дністра-Шепоту. Тризрубна будівля на мурованому фундаменті. Складається з трьох квадратових зрубів (нава - ширша), розташованих по осі схід-захід. До вівтаря, по обидві сторони, прилягають вузькі прямокутні захристії, до бабинця з заходу добудований ганок, пізніше засклений.

Три основні об'єми вінчають високі тризаломові пірамідальні верхи, вкриті наметами зі зрізаними гранями та завершені сліпими восьмибічними ліхтарями з маківками. Оперізує церкву піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів, під яким сховані захристії та ганок. Стіни підопасання - відкритий зруб, надопасання - ошальовані вертикально дошками і лиштвами.

На південний-захід від церкви, розташована дерев'яна триярусна дзвіниця. Нижні два квадратові яруси її зрубної конструкції, а верхній восьмибічний - стовпової. Вкрита дзвіниця восьмибічним стіжком з маківкою. На одвірку вхідних дверей вирізьблена дата побудови - "1893". 

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

Вид на іконостас.  Фото 2006 р., Tomash Hlavacek (Чехія)
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор