Жабче
Церква Свв. Ап. Петра і Павла ХХ ст.(?)
Церква на карті.   Фото 22. 05. 2010, Віталій Собуцький з www.panoramio.com
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Вважають, що дерев'яну церкву в селі Жабче збудували в 1883 році. За іншими даними - у 1876 році. В кінці 1920-х років тодішня польська влада зачинила місцеву церкву, яка чомусь вказана "на цвинтарі" (сьогодні на місцевому цвинтарі збереглася каплиця). На військовій карті 1922 року церква позначена там же, де й теперішня (не на цвинтарі).

Найцікавіше, що вдалося знайти підтверджену інформацію, що українські партизани під час однієї з відплатних акцій польським бойовикам 19 травня 1943 року "...в с. Жабче спалено уніатську церкву". Можна припустити, що збережена сьогодні церква зведена на місці попередньої після Другої світової війни. Церква належить до пам'яток архітектури місцевого значення. В користуванні православної громади КП (?).

Церкву побачите в південній частині села, при дорозі, на невеликій ділянці між забудовою. Невеликих розмірів тризрубна безверха святиня. До маленького гранчастого в плані вівтаря з півдня прилягає ризниця. Чотирисхилий дах нави вінчає ліхтар з маківкою. Вгорі західної стіни бабинця є зображення покровителів храму. Не відомо чи є окремо стояча дзвіниця.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Горохівський
район
___

Волинська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор