Квасів
Церква Преображення Господнього 1765
Церква на карті.   Фото 19. 05. 2009, з www.parafia.org.ua
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Вважають, що перша церква в цьому селі постала в XVI ст. Наступного століття на її місці збудували нову церкву з дерева, яку у 1765 році замінила теперішня дерев'яна церква. Грунтовно ремонтована в ХІХ ст. В той час забрали дерев'яні підвалини, замість них зробили фундамент з каменю, прибудували ганок(?), також форма вікон була змінена.

Постійно чинна в совєтський період. У 2015 році зовнішній вигляд церкви оновлений - дахи і піддашшя пофарбовані в темно-зелений колір, покриття бані замінили блискучою бляхою жовтого кольору. Пам'ятка архітектури національного значення. Сьогодні в користуванні громади УПЦ московського патріархату.

Церква стоїть на рівній ділянці в оточенні дерев з заходу від головної дороги в південно західній частині села. Святиня з трьох зрубів (зруб нави трохи ширший), завершена одним верхом над навою. Має дві прибудови: ризницю при південній стіні вівтаря і невеликий ганок при західній стіні бабинця. Церкву опоясує вузьке піддашшя.

На щастя, квасівська церква не була спотворена в ХІХ ст. під час перебудови в єпархіяльному стилі, якої зазнали переважна більшість інших дерев'яних церков на Волині. Дзвіниця дерев'яна триярусна, розташовується з південного сходу від церкви, біля вхідної брами на прицерковну територію. Зведена одночасно з церквою.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Горохівський
район
___

Волинська
область
___

Дзвіниця і церква.  Фото 19. 05. 2009, з www.parafia.org.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор