Нагірне
Церква Св. ап. Луки 1765 (1869)
Церква на карті.   Фото 2013 р., Yura Dyachuk з www.1ua.com.ua.
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Найчастіше згадують дві дати будівництва цієї церкви: 1765 (15 червня) і 1769. Ймовірно, у 1769 році церкву посвятили. Кажуть, що під час ремонту бачили на надпоріжнику вхідних дверей до бабинця вирізьблену церковнослов'янською дату "1765". Правда в другому томі праці М. Теодоровича він вказує 1869 рік будівництва. Зведена спільним коштом парафіян і пана Михайла М'ясковського. Була парафіяльною.

З 1816 року належить православним. Тоді зі села Здовбиця привезли куплений за гроші парафіян іконостас, який встановили в ульбарівській церкві (збережений в наш час). В другій половині ХІХ ст. дахи церкви вже були під бляхою. В совєтський період церква постійно чинна. Сьогодні в користуванні громади УПЦ київського патріархату, яка 2015 року святкувала 250-ліття церкви. До пам"яток архітектури не належить.

Розташовується посеред села, на схилі. Низька тризрубна одноверха церква з двома прибудовами: з заходу до бабинця прилягає майже рівноширокий присінок, з півдня до вівтаря прибудована ризниця. Звертає увагу широкий випуск дахів церкви. Між 2013 і 2015 роками змінили ліхтар і маківку на верху купола нави - тепер вони непропорційно великих розмірів, а маківка виразно нагадує аналогічні на російських церквах. Дерев'яна двоярусна дзвіниця стоїть з півдня від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дубенський
район
___

Рівненська
область
___

Разом із дзвіницею.  Фото 31. 10. 2015 р., з www.rivne-cerkva.rv.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор