Велюничі (Вилюничі)
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1918
Церква на карті.  Фото 30. 08. 2012
Перша згадка про село датується 1406 роком, а найдавніші відомості про церкву походять з податкового реєстру 1510 року. На жаль, не вдалося відшукати описів давніх церков, які стояли в селі у XVII ст.

Візитатор, який відвідав село 1771 року, так описав тодішню церкву: "Церква Велюницька парохійна, дерев'яна, в квадрат виведена, з одним заломом, з маківкою бляхою білою побитою, посвячена Введенню Пр. Богородиці, ким і якого року виставлена і посвячена, встановити неможливо... Зовні церква гонтами побита...".

Ця церква згоріла наприкінці XVIII ст. На її місці поставили тимчасову дерев'яну капличку з дощок. У 1826 році збудували нову дерев'яну церкву, яка згоріла під час Першої світової війни. Вона стояла на цвинтарі, розташованому триста метрів на схід від сучасної церкви.

У 1918 році мешканці села звели теперішню дерев'яну святиню. На південний захід від церкви розташована квадратова стовпова одноярусна дзвіниця, зведена ще 1826 року, вкрита пірамідальним наметом.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
В.Ольхом'як, 2004р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор