Рихтичі
Церква Св. Василя Великого 1826
Церква на карті.   Фото 16. 08. 2016, Роман Карвацький.
Дерев`яна церква розташована у північній частині Рихтич (на топокарті М 1 : 200 000 не позначена), на південь від головної вулиці, між житловою забудовою. Найдавніші згадки про місцеву церкву походять з 1589 р. Існуюча дерев`яна будівля збудована у 1826 р. (за іншими даними - у 1818 р.) коштом Романа Бєльського на місці давнішої. Як повідомив Василь Бодик "церква (по деяким даним) (розповіді старих людей) була перевезена з Київщини і по новому зібрана. Дана церква не закривалась в період Радянської влади".

Церква стоїть на ділянці овальної форми, оточена високими деревами. Будівля тризрубна, має декілька прибудов: до вівтаря з півночі та півдня додані ризниці, нава з півночі розширена до краю піддашшя, з півдня до неї прибудували великий, зашклений ганок, так само, як від заходу до бабинця. Зовнішні поверхні різних частин церкви були покриті по різному: стіни ризниць горизонтально шальовані дошками, стіни підопасання (крім прибудови з півночі до нави) і стіни ганків вертикально шальовані дошками, інші стіни - покриті пластиковою вагонкою. В першій половині 2010-х років під час ремонту всі стіни оббили фальшбрусом.

Нава церкви покрита ломаним дахом пірамідальної форми, який переходить у восьмибічне шатро з великою маківкою. Під час ремонту маківку посадили на ліхтар, верх і дахи покрили блискучою бляхою. На захід від храму стоїть дерев`яна двоярусна дзвінниця, в якої верхній ярус менший і накритий чотирисхилим дахом. Дзвінниця при західній стіні має дерев`яну прибудову. На північ від церкви збудували нову муровану надбрамну дзвінницю стінового типу на три дзвони.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

Вигляд до ремонту.  Фото 2. 03. 2009.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна