Великі Передрімихи
Церква Св. Арх. Михайла 1891
Церква на карті.   Фото 10. 10. 2006.
Вперше церква згадується вже у 1442 р. Попередня, дерев`яна, тридільна, одноверха, площею 9 х 21 лікоть (лікоть- міра довжини біля 69см. - моя прим.) була збудована у 1690 р. Вона була покрита гонтом, а купол білою бляхою. У 1859-1860 рр. її відремонтували, виконали гонтове покриття дахів та замінили спорохнявілі бруси. У 1891 р. за пароха с. Нагірців о. Володимира Левицького на її місці збудували існуючу дерев`яну церкву.

Зведена вона, ймовірно, за проектом архітекта Василя Нагірного, таким же ж, як і в селі Новосілки, Буського району. У 1903 році церква вартувала 1200 корон (корона- грошова одиниця Австро-Угорщини в 1896-1918 рр. При обміні на 1 зр (золотий ринський) давали 2 корони - моя прим.), головний вівтар вартував 100 корон. У 1961-1989 рр. стояла зачиненою. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади УАПЦ.

Розташована у центрі села, на вершині гряди, посеред сільської забудови. Тризрубна триверха будівля розмірами 22,7 м. х 11,3 м.  По центрі прямокутна нава, до якої зі сходу прилягає вужчий гранчастий вівтар з двома невеликими прямокутними захристіями по боках, а з заходу - прямокутний бабинець з невеликим присінком. Церкву оточує піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів, перерване в місцях прилягання захристій, присінку та двоколонного ганку, що підкреслює південний вхід в наву.

Стіни підопасання вертикально шальовані дошками, надопасання і восьмериків - кожуховані гонтами. Рівновисокі зруби надопасання трьох основних об'ємів вінчають три шоломові бані, завершені сліпими ліхтарями з маківками, поставлені на великі світлові восьмерики. На південний захід від церкви знаходиться деревяна двоярусна стовпова дзвіниця розмірами 4,5 м. х 4,0 м., вкрита шоломовою банею, збудована у XVII ст. ще для старої церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

Церква на поч.1980-х рр.Фото з"Памятники градостраительства и архитектуры УкраинскойССР"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор