Ільник
Церква Собору Св. Івана Хрестителя 1860
Згідно з джерелами, перша церква в колишньому присілку Ільника була фундована королем Яном ІІІ Собєським. Наступна дерев'яна церква була збудована у 1765 р. У 1860 році на її місці зведено існуючу дерев'яну церкву. У 1958-1989 рр. була зачинена. Після відкриття у 1990 р. церкву відновили і помалювали. Церква у користуванні громади УПЦ КП.

Церква стоїть в районі "Закіпці", посеред села на високому пагорбі, при дорозі, поряд з сільським цвинтарем. Традиційно орієнтована - вівтарем на схід, складається з трьох квадратових зрубів, з яких нава - ширша. До північної стіни вівтаря прибудована невелика захристія і в рівень з нею вздовж нави і бабинця влаштована загата для господарських потреб. "Усі чотири вікна у стінах надопасання замінили пластиковими" - моє доповнення.

Вінчають будівлю восьмерикові верхи - над навою з чотирма заломами, а над вівтарем і бабинцем - з двома, вкриті банями з ліхтарями і маківками. Дзвіниця влаштована у верху над бабинцем, але громада має намір звести нову дзвіницю на новому цвинтарі, закладеному на сусідньому пагорбі. 

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор