Великі Мокряни
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1937
Церква на карті.  Фото 25. 06. 2007
Дерев`яна церква стоїть біля дороги. Є згадки про церкву в селі Мокряни коло Самбора з 1507 р. Попередня дерев`яна, помилково означена в шематизмах (довідкових церковних виданнях - прим.Авт.) 1800 р., була збудована, ймовірно, в XVIII чи навіть XVII ст. На початку 1930-х рр. громада села почала  зводити нову дерев`яну тризрубну церкву без попереднього погодження планів.

Щойно у 1934 р. проект її розробив архітект Євген Нагірний. Будівництво завершене у 1937 р. Наву вінчала велика баня складної конструкції, знищена під час воєнних дій у 1941 р. У 1942-1943 рр. мешканці вкрили наву великим повним дахом з заломом, увінчаним на гребені ліхтарем з маківкою. З північної сторони до вівтаря добудували ризницю, із західної до бабинця - невеликий присінок.

Парафіяни осучаснили і без того молоду церкву металопластиковими вікнами. Над головним входом висить картина "Воздвиження", намальована, очевидно, аматорами. З 1956 по 1989 рр. стояла зачиненою.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор