Поруби
Церква Різдва Св. Івана Хрестителя 1920
Церква на карті.  Скріншот з відео (авт. - Steve Voityk, 2013 р.) з www.youtube.com
Існуюча сьогодні церква була збудована як каплиця у 1920 році на місці давнішої, яка існувала тут у XIX ст. Церква була зачинена з 1958 по 1989 рр. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Стоїть на північно західній околиці села, на рівній ділянці в оточенні дерев, за 140 метрів на північ від дороги, недалеко забудови. Хрещата в плані одноверха будівля. Орієнтована вівтарем на захід. По осі церкви до нього прибудована рівноширока захристія.

Крім вівтаря до квадратової нави з півночі і півдня прилягають бічні рамена, а з заходу - бабинець, перед входом до якого влаштували дах. Церкву оточує піддашшя, стіни (крім восьмерика) шальовані вертикально дошками і лиштвами. На стінах бабинця висять образи Христа, Богородиці, святих.

Середхрестя нави завершує низький світловий восьмерик стіни якого оббиті бляхою або пресованим картоном, вкритий цибулястою банею, яку вінчає ліхтар і маківка.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид з протилежної сторони до ремонту.  Фото 31. 03. 2008.
Частина іконостасу.  Скріншот з відео (авт. - Steve Voityk, 2013 р.) з www.youtube.com