Цетуля
Церква Св. Миколи 1745
Церква на карті.  Фото 1. 04. 2007.
Новозаснована грамотою Яна Мнішека 1742 р. Збудована церква у 1745 р. В 1841 р. відремонтована, піднята на камінний фундамент. У 1926 р. майстром Василем Мурином добудовані бокові рамена, які перетворили тризрубну будівлю в хрещату. По другій світовій війні стояла зачиненою.

Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована у північній частині села, на підвищенні, при дорозі, навпроти цвинтара. Хрещата у плані, одноверха, розмірами 14,4 м. х 13,6 м. До квадратової у плані нави зі сходу прилягає невеликий гранчастий вівтар, з півночі і півдня бічні гранчасті рамена, з заходу - прямокутний бабинець.

До вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці. Бічний вхід у західній стіні південного рамена. Церква оточена піддашшям, стіни шальовані вертикально деревяною вагонкою. В інтер`єрі зберігся іконостас XVIII ст. На поч. 1990-х рр. навпроти входу до церкви стояла дерев`яна двоярусна дзвіниця з 1759 р.

Невідомо, що з нею сталося, але сьогодні на її місці стоїть простенька, збита з дощок одноярусна дзвіничка.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд церкви і план у 1980-х роках. Фото з "Памятники градостраительства и архитектуры..."
Фрагмент іконостасу.  Фото 26. 12. 2010 з www.picasaweb.google.com/cssrlviv2010.2
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор