Батятичі
Церква Св. Юрія 1759
Церква на карті.  Фото 18. 10. 2006
Оскільки Батятичі витягнулися на 3 км. вздовж дороги Кам`янка - Жовква (Туринка), то в селі збудували три церкви: на західній, східній околицях і в центральній частині. Дерев`яна церква св. Юрія - пам'ятка архітектури національного значення, розташована на східній околиці, недалеко головної дороги.

Перша відома церква була збудована у 1721 році. У 1759 році збудована нова церква коштом дідича Костянтина Папари на місці згорілої. На одвірку південних дверей в наву є напис (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Цей храм збудований Року Божого 1759 дня 29".

Церква тризрубна, триверха розміром 22,1 м. х 10,9 м. В наві під хорами зберігся стінопис XVIIIст. У 1900 році гонтове покриття бань замінили бляшаним. В цьому ж році внутрішні розписи стін виконав артист-маляр Теофіль Копистинський. Реставрована у 1974 році (арх. Л.Дмитрович, І.Могитич).

На початку 1990-х рр. дахи покрили бляхою, стіни пофарбували. Дерев`яна церква однозначно вражає великими об`ємами на фоні багатьох дерев`яних святинь. В плані вона схожа на корабель, який пливе на схід. Згідно обмірів, довжина храму дорівнює його висоті. Оригінальна дзвінниця відсутня.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

Церква у 1970-х рр.   Фото В. Каринского (г. Москва)
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор