Данилівці
Церква Св. Арх. Михайла 1715
Церква на карті.   Фото 7.07.2012 р.
Всередині церкви в Данилівцях, на стіні, є такий напис: "Храм св. Архистратига Михаїла збудований у с.Нище і перевезений в Данилівці 1715 року. Притвір добудований 1928 року. З ласки Божої, щедрими пожертвами парафіян храм розмальований Р. Б. 1998". Чудово, якщо б подібна інформація була назовні кожної деревяної церкви! Що можна додати до даних про церкву?

Ймовірно, її збудували в XVII ст. Селяни купили її тому, що не мали власної святині. Церква належала до парафії в Осташівцях. Гонтові покриття дахів замінили бляхою в 1930-х рр. (можливо, в той час бабинець зробили довшим). Будівля була частково пошкоджена під час другої світової війни. Після її закінчення церкву відремонтували, в інтер'єрі розмалював художник Володимир Рейтар з с. Осташівці.

Зовні ремонтована в 1964-1965 рр. До 1946 р. парафія і храм належали УГКЦ, у 1946-1990 рр. - РПЦ (Російській Православній Церкві). З 1990 р. церквою користуються греко-католики. У 1990 році нові розписи зробив виходець з села Богдан Баліцький. Тризрубну одноверху церкву в 2012 р. зовні привели в порядок - стіни, які були вертикально шальовані дошками ошалювали горизонтально фальшбрусом, бляху пофарбували в зелений колір.

На прицерковній території існує хресна дорога, відтворена у 2006 р. Деревяна дзвіниця не збереглася - парафіяни використовують нову, муровану з цегли, триаркову дзвіницю.

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.
"Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм". Тернопіль: ТОВ "Новий Колір", 2014 - 520 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

Такою бачили церкву до останнього ремонту зовні.    Фото 29.01.2011 р., Олексій Хребтієвський
Вид на іконостас.    Фото 29.01.2011 р., Назар Ланько з www.07061989.blox.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор