Пліхів
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1742
Інформація про церкву з видання "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм". Тернопіль: ТОВ "Новий Колір", 2014 - 520 с.

"Парфія і храм діяли в лоні Української Греко-Католицької Церкви ще в дорадянський період. В роки панування комуністичної влади парафію і храм зняли з реєстрації, богослужінь тут не проводили. Віруючі відвідували богослужіння у селах Поморяни і Жуків, де були діючі храми Російської православної церкви. До 1946 року парафію обслуговували оо. Василіяни з Краснопущанського монастиря. З 1990 року єпископської візитації не було. Чудотворних ікон, мощів святих, відпустового місця храм не має."

На схилі гори, в оточенні лісу і старого цвинтара, подалі від людських очей збереглася місцева деревяна церква, яку збудували ще в 1742 році (на рік пізніше аніж церкву в с. Жуківці). За іншими даними святиня в селі Пліхів має бути з ХІХ ст., а рік "1742" належить до попередньої деревяної церкви.

В будь-якому випадку існуюча церква стоїть там, де давно-давно існував старий храм. Будівля опирається на дубові підвалини. Існуючий вигляд церква отримала після реконструкції - неозброєним оком видно, що бабинець сьогодні в два рази довший від колишньої частини церкви.

Греко-католики, які користуються церквою, зовні її відремонтували - стіни під опасанням оббили деревяною вагонкою, а над опасанням - деревяними дощечками, які імітують гонти. Піддашшя з нового металопрофілю оточує тільки стіни нави і бабинця. Зверніть увагу на єдиний верх церкви. Бачите як він переходить з чотирисхилого даху до маленького купола?

На захід від храму існують дві дзвіниці: деревяна квадратова в плані двоярусна, вкрита пірамідальним дахом. Зовні ремонтова як церква. Біля деревяної - цегляна дзвіниця, стінового типу, на один дзвін. Навколо церкви кам'яні хрести з різьбленими розп'яттями, які повільно забирає собі земля...

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Бережанський
район
___

Тернопільська
область
___

Вигляд церкви давніше. Дата фото невідома, джерело- www.vk.com/club 55565359
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Інтер'єр. З "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор